FM301 Shrew

FM301 Shrew rogalo

 

FM301 Shrew – rogalo, jehož konstrukce byla navržena a odladěna excelentním instruktory a skvělými piloty z národní reprezentace ultralehkého létání z České republiky a Francie. Cílem bylo vytvořit rogalo, které vyhoví různým účelům používání – vysokým nárokům na soutěžní létaní, potřebám leteckých škol a hlavně pilotům-rogalistům. Výsledkem je inovativní a elegantní stroj se skvělými letovými charakteristikami.

Trojkolka je celo-kompozitní, vyráběná v negativních formách a vyztužená sendvičovými žebry, což zajišťuje ideální poměr mezi velmi nízkou váhou, a zároveň vysokou pevností. Atraktivní design, skvělé aerodynamické vlastnosti dohromady s nízkým těžištěm (absolutně nezbytným pro soutěžní a sportovní létání), činí rogalo FM301 Shrew unikátním.

Dvoumístná sedačka má tandemové uspořádání, čalouněna je vysoce kvalitní kůží používanou také v automobilovém průmyslu a vyznačující se odolností. Celá sedačka se snadno odnímá a pod ní překvapí zcela bezkonkurečně velký prostor pro zavadla, letecké kombinézy, kempingové vybavení atd. Všechny potřebné věci jsou bezpečně uloženy uvnitř, nehrozí tedy riziko jejich uvolnění během letu. 

Podvozek je stabilní a odolný, hlavní podvozek je ze skelného kompozitu, přední noha ocelová. Přední kolo je bržděné, a v rozšířené výbavě jsou pak možná bržděná všechna kola.  Integrovaná palivová nádrž se nachází v zadní části trojkolky, součástí je vizuální ukazatel stavu paliva.

Karbonový přístrojový panel je prostorný a umožňuje tak vybavení rogala i nadstavbovou avionikou. Pro instalaci motoru je vyhrazena zadní část trojkolky, k motoru a vrtuli je tak jednoduchý přístup, usnadňující montáž, každodenní předletové kontroly, jakož i případný servis. Rogalo může také být vybaveno záchranným padákovým systémem. Vizuální stránku rogala FM301 Shrew podtrhuje stylový grafický design.

FM301 Shrew je v nabídce ve formě jednoduché stavebnice, zákazníci si tak sami mohou zvolit preferovaný typ křídla a motor i rozsah přístrojového vybavení. Samozřejmostí je podpora výrobce v technických aspektech, sklad náhradních dílů a zkušený tým, který je připraven pomoci.

.

.

.